Warning: PHP Startup: failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/wp-file-manager/file_folder_manager.php on line 60

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /wp-content/plugins/wp-file-manager/file_folder_manager.php on line 62

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /wp-content/plugins/wp-file-manager/file_folder_manager.php on line 63
Gryfice | CentrumSnoezelen.pl
+48 795 624 045 biuro@centrumsnoezelen.pl

CERTYFIKOWANA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA W GRYFICACH🎖

Sala Doświadczania Świata w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym przy PSONI Koło w Gryficach powstała i jest prowadzona pod okiem certyfikowanej terapeutki I stopnia Maja Krogulecka (nr certyfikatu🏅0174/P/2104/2018)

 

Jak długo istnieje Wasza Sala Snoezelen
🦅W naszej placówce Sala działa już od 2006 roku. Od lutego 2019 r. ma jednak swoje nowe miejsce. Przy przenosinach zmodernizowaliśmy ją w konsultacji i według projektu Paula Bagińska Międzynarodowego Specjalisty Snoezelen ISNA-MSE. Została więc odpowiednio doposażona i zaprojektowana według standardów Snoezelen tak, aby spełniała wszelkie potrzeby naszych podopiecznych.

Jak działa Wasza Sala, kto prowadzi zajęcia i kto z niej korzysta
🦅Na Sali odbywają się zajęcia indywidualne i grupowe prowadzone metodą Snoezelen pod okiem certyfikowanego terapeuty Snoezelen I stopnia współpracującego z ISNA – MSE Polska – Maję Krogulecką. Uczestnicy zajęć to dzieci, młodzież i dorośli w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim z współistniejącymi sprzężeniami.

Skąd pomysł na Salę Snoezelen
🦅Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Gryficach działa już 25 lat. W ciągu tego czasu cyklicznie wzbogaca ofertę zajęć jakimi może wspierać edukację i terapię swoich podopiecznych, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb i możliwości. Pierwsza Sala Snoezelen powstała już w 2006 roku i działała do końca 2019. W 2018 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pozyskało nowy budynek, który został zmodernizowany i od lutego 2019 OREW ma nową, nowej jakości Salę Doświadczania Świata w innym miejscu.

Jak wygląda teraz Sala
🦅Sala została powiększona, doposażona w nowy, wysokiej jakości sprzęt i w pełni dostosowana do potrzeb wychowanków OREW. Została podzielona na część aktywną i relaksacyjną, tak aby każdy z jej uczestników znalazł w niej to co dla niego najlepsze. Urządzona jest w sposób harmonijny i wyważony, tworząc przyjazną i relaksującą przestrzeń, pozwalającą skupić się na wybranych elementach, dając możliwość pracy w wybranym tempie oraz powtarzalności.

Kontakt
Maja Krogulecka – Certyfikowany Terapeuta Snoezelen I stopnia 📧majap2@op.pl📧 , 📩PSONI Koło w Gryficach📩